3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

13 300 milionów euro możliwości umiędzynarodowienia Twojej firmy

13 300 milionów euro możliwości umiędzynarodowienia Twojej firmy

Już w 2019 r Polska Jest to jeden z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Faktem, który utrzymuje się od czasu pandemii, jest wśród Polaków wzrost sympatii do zakupów online. Obecnie w kraju są 30 milionów internautów, z czego 77% już kupuje onlineWedług danych z Raport o handlu elektronicznym 2022 z IAB Polska.

Biorąc pod uwagę wielkość rynku eCommerce w Polsce, należy się tego spodziewać Rok 2022 zamyka z przychodami na poziomie prawie 13 300 mln euro.

Jak kupują Polacy?

Postrzeganie zakupów online przez Polaków znacznie poprawiło się po pandemii, z szerokim konsensusem i bardzo pozytywną opinią. Uważają, że ta kategoria Konsumpcja online jest wygodna i bezproblemowaOprócz oferowania większej liczby opcji niż sklep fizyczny.

On Profil przeciętnego kupującego online w Polsce Kumuluje następujące cechy: mieszkanie w dużym mieście, wysokie wykształcenie i dobra gospodarka krajowa. Podobnie Sekcja Pokazuje to niewielką różnicę w zależności od płci. Większość kupujących online to kobiety (52%)., choć mężczyźni nie pozostają daleko w tyle (48%). A biorąc pod uwagę grupy wiekowe, oni od 35 do 49 lat Kto najwięcej kupuje w sieci?

W związku z tym Ulubione urządzenie do zakupów online W Polsce tzw Smartfon (75%) Zwyciężył po raz pierwszy przed laptopem (73%). Wyraźny trend wśród młodszych osób (w wieku od 15 do 24 lat), po pierwsze 92% Kupują z telefonu komórkowego. Podobnie komputery stacjonarne (41%) i tablety (19%) znajdują się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu w rankingu ogólnym. Przypadek Polski przypomina Wielką Brytanię, gdzie smartfon jest najczęściej kupowanym urządzeniem w sieci.

Ostatecznie dowiemy się, czy przyjrzymy się opcjom płatności za zakupy internetowe Polaków Najpopularniejsza metoda płatności (70%) Tam są Przelewy za pośrednictwem usług płatniczych. wyróżnia się w tym zakresie na tle swoich konkurentów usługami m.in PayU Jeden przelewy24. Na drugim miejscu plasują się płatności mobilne (58%), a następnie płatności kartą (43%). Kiedy takie rozwiązania Płatność za pomocą kodów QR lub płatność w ratach to najpopularniejsze opcje.

READ  Tour of Poland 2022 | Kooij zajmuje pierwsze miejsce i prowadzi w Lublinie

Aktualne trendy na polskim rynku internetowym

The Kluczowe czynniki przechylające szalę na korzyść e-commerce Bo bieguny są różnorodne, ale ważne Ściśle powiązany z wygodą i elastycznością. Główny nacisk jest Dostępny 24/7Możesz uzyskać dostęp do sklepu internetowego o każdej porze dnia (75%). Tuż za tym plasuje się brak konieczności wizyty w sklepie stacjonarnym (74%). Wymieniani na trzecim i czwartym miejscu: atrakcyjniejsze ceny niż w tradycyjnych sklepach (67%) i nieograniczony czas przeglądania, mogą wejść kiedy chcą i zostać tak długo, jak potrzebują (65%).

Jak Jakie kwestie zapewniają wiarygodność i bezpieczeństwo firmie eCommerce? Aby polscy konsumenci zdecydowali się na zakup u nich, są to: Komentarze na temat tego sklepu internetowegoMożliwość płatności za pobraniem, jasno i przejrzyście ujawnia informacje o polityce zwrotów i reklamacjach oraz zawiera adres swojego biura w Polsce.

Z drugiej strony dorastanie Świadomość i troska o wpływ, jaki wywieramy na planetę To jest fakt. Ponadto można go przenosić do wszystkich regionów i nabiera szczególnego znaczenia w handlu. On 46% wskaźnik polskich konsumentów Wpływ metod dostawy i zwrotu substancji w środowisku Ważne lub bardzo ważne.

Z kolei sieci są coraz bardziej obecne w naszym życiu i zaczęły rozszerzać swoje funkcje i możliwości poza interakcje społeczne, a użytkownicy z radością to zaakceptowali. 24% polskich kupujących online kupuje w mediach społecznościowych lub za ich pośrednictwem. To koniec Głównie z Facebooka, platformę, za którą do tej pory podążały Instagram, YouTube i TikTok. Ostatnie pozycje są zarezerwowane dla Pinteresta, Snapchata, LinkedIn i innych platform społecznościowych.

Sieci społecznościowe zakupione w Polsce/Źródło: IAB Polska

Co i gdzie kupują Polacy

Kategorie produktów, które polscy konsumenci najczęściej kupują online Ubrania i akcesoria (79%), Obuwie (66%) i Kosmetyki i perfumy (65%). Następne w kolejności są książki i płyty CD, farmaceutyki, sprzęt AGD i odzież sportowa.

Odpowiadając na pytanie, gdzie Polacy kupują online? Znaleźliśmy to Najwięcej konsumentów kupuje w polskich serwisach (75%)32% twierdzi, że kupuje na zagranicznych stronach internetowych. Ten ostatni nawyk jest najczęstszym nawykiem wśród osób w wieku od 15 do 24 lat oraz od 35 do 49 lat. A kupujący na zagranicznych portalach kupują głównie odzież i dodatki, obuwie, odzież sportową, kosmetyki i perfumy oraz zabawki i artykuły dla dzieci. .

READ  Wsparcie dla Polskich Talentów | Argentyna.gob.ar

Najpopularniejszy serwis e-commerce w Polsce Allegro, z 56,27% ruchu internetowego. Allegro, pierwotnie założone jako serwis aukcyjny, rozszerzyło swoje usługi w ostatnich latach i obecnie obsługuje wielu sprzedawców, reprezentujących 90% oferty na swojej stronie internetowej. W drugim etapie znajdujemy Olki, popularnego w kraju portalu kupna i sprzedaży. Można w nim znaleźć dowolne klasyczne produkty rynek (odzież, artykuły gospodarstwa domowego, obuwie itp.), ale także pojazdy i domy, a nawet miejsca pracy.

AliExpress Ma dużą obecność w Polsce i jest trzecim najczęściej odwiedzanym serwisem e-commerce w kraju. Czwarte i piąte miejsce odpowiadają sobie SprzedajemyKolejna witryna handlowa i Sklepik.

Jak wygląda logistyka w Polsce?

W Polsce handel elektroniczny stał się jednym z najważniejszych motorów wzrostu gospodarczego, przyczyniając się do szybkiego rozwoju działalności logistycznej. Dzięki za to, firmom itp Amazonka I Jalando wybrało ten kraj na siedzibę swoich centrów logistycznych.

Dodatkowo, Polska firma Inpost dominuje w branży logistycznej w Polsce, przy czym 81% konsumentów wymienia schowki do odbioru paczek firmy jako najczęściej używaną opcję. Inne wiodące w kraju firmy logistyczne dpd I DHL. Z drugiej strony dodatkowo Odbiór zamówień w kasieDrugą najpopularniejszą wśród Polaków opcją jest dostawa do domu lub miejsca pracy (40%).

Ponieważ preferencje dotyczące dostawy są brane pod uwagę, należy zrobić to samo zwroty. Kasy Inpost znowu się wyróżniają W tym przypadku została wybrana zdecydowaną większością (74%). Zwroty w firmach oraz zwroty kurierem (door to door) to kolejne udane opcje.

Obraz: Fotografie zeznań

Bądź na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami na naszym kanale telegram