Ochroniarz wzywał na Facebooku do zabijania urzędników i bankierów. Leczył się psychiatrycznie

Legniczanin wzywał na Facebooku do mordowania urzędników i bankierów. Fot. Policja

Legniczanin wzywał na Facebooku do mordowania urzędników i bankierów. Fot. Policja

Dolnośląscy policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który nawoływał do popełnienia przestępstw z nienawiści. 37-latek wzywał przez portal społecznościowy do tego, by chwycić za noże, trujące gazy i kwasy i ruszyć m.in. na urzędników. Jak się okazało, zatrzymany pracował jako ochroniarz. Prokuratura ustala czy był dopuszczony do pracy z bronią. Mężczyzna trafił do aresztu. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Legnicy namierzyli i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o nawoływanie do popełnienia przestępstw z nienawiści.

Jak ustalili śledczy, legniczanin wzywał na Facebooku do mordowania urzędników i bankierów, był pracownikiem ochrony. – Mężczyzna przyznał się do tego wpisu na portalu Facebook. Jak ustaliliśmy, jest to człowiek zatrudniony w jednej z firm ochroniarskich na terenie Legnicy. Jednocześnie podał, że w przeszłości leczył się psychiatrycznie – dlatego też prokurator powołał dziś dwóch biegłych lekarzy psychiatrów celem ustalenia stanu jego poczytalności, ewentualnie ustalenia, czy może być osadzony w warunkach aresztu śledczego. Po uzyskaniu takiej opinii, prokurator wystąpi z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie – mówi Radosław Wrębiak, prokurator rejonowy w Legnicy.

Policjanci udali się do centrali firmy ochroniarskiej, w której był zatrudniony mężczyzna w celu zabezpieczenia jego teczki personalnej. Śledczy ustalają również, czy miał on aktualne badania lekarskie i czy został prawidłowo dopuszczony do pracy w charakterze pracownika ochrony.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego 37-latka funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia z nośnikami pamięci. Wszystkie przedmioty zostaną teraz poddane szczegółowej analizie przez biegłych pod kątem ich zawartości. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu.

Prokurator poinformował, że 37-latek usłyszał już zarzut publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni zabójstwa nieokreślonej liczby osób przy pomocy noży, trującego gazu i kwasu w stosunku do osób zatrudnionych w urzędach państwowych i bankach, a także podżegania do niszczenia mienia, celem spowodowania dymisji członków Rady Ministrów RP.

Czytaj również: Jak zostać kwalifikowanym pracownikiem ochrony fizycznej – krok po kroku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane