Pijany funkcjonariusz SOP chciał ochraniać premiera. Odpowiadał m.in. za wydawanie broni

Na służbę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stawił się pijany funkcjonariusz SOP. Fot. SOP

Na służbę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stawił się pijany funkcjonariusz SOP. Fot. SOP

We wtorek rano zastępca dowódcy zmiany z SOP, który odpowiadał za bezpieczeństwo zewnętrzne obiektu, stawił się w pracy pod wpływem alkoholu. Z polecenia komendanta Służby Ochrony Państwa wobec st. chor. Grzegorza N. wszczęto postępowanie dyscyplinarne. – W SOP nie ma przyzwolenia na łamanie dyscypliny służbowej – podkreślił rzecznik prasowy SOP ppłk Bogusław Piórkowski.

Jak ustalił “Super Express”, we wtorek rano na służbę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stawił się pijany funkcjonariusz SOP – miał mieć 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. St. chor. Grzegorz N. pełnił funkcję zastępcy dowódcy zmiany SOP i był odpowiedzialny m.in. za bezpieczeństwo zewnętrzne obiektu oraz za wydawanie broni.

Biuro prasowe SOP nie zaprzecza informacjom dotyczącym alkoholu. Twierdzi jednak, że funkcjonariusz nie został dopuszczony do służby. Ppłk Piórkowski poinformował, że 8 stycznia kierownik komórki organizacyjnej SOP w trakcie przygotowania do służby z własnej inicjatywy podjął czynności kontrolne wobec podległego mu funkcjonariusza w związku z podejrzeniem pozostawania przez niego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

– Na miejsce wezwano przedstawicieli komórki dyscyplinarnej SOP oraz patrol policji, który przebadał funkcjonariusza na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badania potwierdziły u funkcjonariusza stan nietrzeźwości – poinformował Piórkowski.

Komendant SOP polecił wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec funkcjonariusza. – W Służbie Ochrony Państwa nie ma przyzwolenia na łamanie dyscypliny służbowej – podkreślił rzecznik. Funkcjonariuszowi grożą konsekwencje dyscyplinarne wynikające z ustawy o SOP.

Ppłk Bogusław Piórkowski podkreślił, że zaistniała sytuacja nie miała wpływu na bezpieczeństwo ochranianych osób.

Czytaj również: Policjant został posądzony o oszustwo, bo pomylił się przy ważeniu owoców. Postępowanie umorzono

 

/Super Express, SOP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane