Koszalin: 28-latek zatrzymany ws. tragicznego pożaru w escape roomie został tymczasowo aresztowany

28-latek w Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie usłyszał zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru. Fot. arch.

28-latek w Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie usłyszał zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru. Fot. arch.

Po tragicznym pożarze w dniu 4 stycznia br. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie wszczęła śledztwo. W jego toku policjanci zatrzymali 28-latka z woj. wielkopolskiego, który usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Koszalinie zdecydował o najsurowszym środku zapobiegawczym wobec mężczyzny podejrzanego w sprawie tragicznego w skutkach pożaru. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zatrzymany ws. tragicznego pożaru 28-latek w Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie usłyszał zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru, czym nieumyślnie miał doprowadzić do śmierci osób, które zginęły w pożarze. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Koszalinie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 28-latka.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w piątek, 4 stycznia br. około godz. 17.00. Wówczas w jednym z budynków przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie wybuchł pożar, w konsekwencji którego zginęło pięć nastolatek, a jeden mężczyzna został ranny.

Czytaj więcej: Pożar w escape roomie. Nie żyje 5 nastolatek, jeden mężczyzna jest ciężko ranny

Po tragedii w Koszalinie zostały wszczęte kontrole w escape roomach na terenie całego kraju. Do tej pory spośród 325 skontrolowanych obiektów zamknięto 26. Łącznie stwierdzono aż 1115 nieprawidłowości, z czego 406 to nieprawidłowości związane z ewakuacją. Efektem kontroli prowadzonych w escape roomach są 33 mandaty.

Czytaj również: Bezpieczny Escape Room – na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem zabawy [PORADNIK]

 

/KWP Szczecin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane