Nie wyleciał do Londynu, bo w bagażu miał dwa kastety. Grozi mu areszt

33-latek w trakcie przesłuchania zeznał, że kastety dostał w prezencie od swojej szwagierki. Fot. NoOSG

33-latek w trakcie przesłuchania zeznał, że kastety dostał w prezencie od swojej szwagierki. Fot. NoOSG

Strażnicy graniczni podczas odprawy w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica zatrzymali mężczyznę, który w swoim bagażu próbował wywieźć z Polski dwa kastety. Przedmioty zostały ujawnione przez Służbę Ochrony Lotniska podczas kontroli bagażu. 33-letniemu obywatelowi Polski grozi teraz areszt lub grzywna.

Jak podała mjr Joanna Konieczniak, do ujawnienia broni białej w torbie podróżnego doszło w czwartek (3 stycznia). Dokonali tego pracownicy Służby Ochrony Lotniska w trakcie kontroli bagażu rejestrowanego pasażerów samolotu rejsowego odlatującego do Londynu. 33-latek zeznał, że kastety dostał w prezencie. To jednak nie uchroni go przed odpowiedzialnością i konsekwencjami.

– Właścicielem ujawnionych przedmiotów okazał się 33-letni obywatel Polski, który w trakcie przesłuchania zeznał, że kastety te dostał w prezencie od swojej szwagierki – poinformowała Rzecznik Prasowa Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak. – Zgodnie ustawą o broni i amunicji przedmioty te noszą znamiona broni białej, a zatrzymany Polak nie posiadał zezwolenia na ich posiadanie i wywóz poza granice RP – wyjaśniła rzecznik.

Po sporządzeniu dokumentacji służbowej mężczyzna został zwolniony. Grozi mu teraz kara aresztu lub kara grzywny.

Czytaj również: Mierzył z broni do policjantów. Nie doszło do tragedii, bo w pistolecie zaciął się nabój

 

/NoOSG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane