ABW i Policja zatrzymały Czeczena podejrzanego o terroryzm

ABW we współpracy z Policją zidentyfikowała Czeczena jako osobę organizującą wsparcie logistyczne dla terrorystów. Fot. ABW

ABW we współpracy z Policją zidentyfikowała Czeczena jako osobę organizującą wsparcie logistyczne dla terrorystów. Fot. ABW

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Policja zatrzymały Alviego A. – Czeczena podejrzanego o działalność terrorystyczną. Mężczyznę ujęto w Polsce pod koniec listopada, ale dopiero teraz ta informacja została upubliczniona.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Policją zidentyfikowała i zatrzymała Czeczena posiadającego obywatelstwo Federacji Rosyjskiej Alvi A. Mężczyzna podejrzany jest o popełnienie przestępstwa terrorystycznego. Jego zatrzymanie to efekty współpracy funkcjonariuszy ABW i Policji.

Z materiałów zgromadzonych przez ABW wynika, że Alvi A. był członkiem organizacji terrorystycznych działających na terenie Turcji i Syrii. Brał również czynny udział w działaniach militarnych na Bliskim Wschodzie w szeregach Państwa Islamskiego. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty popełnienia czynów opisanych w Art. 258 ust. 2 Kodeksu karnego.

Zatrzymany Czeczen utrzymywał na terytorium RP kontakty z innymi radykałami, z których kilku zostało już deportowanych do kraju pochodzenia. ABW zidentyfikowała podejrzanego jako członka grupy zajmującej się wsparciem logistycznym organizacji terrorystycznych. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie Alvi A. został tymczasowo aresztowany.

Wobec Alviego A. prowadzono również postępowania przygotowawcze, w których miał on status podejrzanego w związku z zarzutem organizowania nielegalnej migracji.

Podejrzany został już aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Usłyszał zarzut udziału w organizacji przestępczej i będzie sądzony w Polsce. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Czytaj również: Ruszyła strona Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW. Jednostka szuka współpracowników

 

/PAP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane