28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

11-latek uratował dwie osoby tego samego dnia w Ameryce

11-letni chłopiec z Oklahomy, Zjednoczone państwo, 15 grudnia, aby uratować jedno życie, ale dwie osoby tego samego dnia.

Devon Johnson Był honorowym członkiem zarówno Biura Protokołu, jak i policja Został uznany przez Kuratorium Oświaty w swoim rodzinnym mieście MuskogeeZnajduje się około 50 mil na południowy wschód od Tulsy.

„Devon wykonał manewr Heimlicha na koleżance z klasy 9 grudnia i tej nocy pomógł kobiecie wyprowadzić się z jej płonącego domu” – napisało na Facebooku biuro szeryfa hrabstwa Muskogee.

ten Maniobra de Heimlich Jest to zabieg pierwszej pomocy, polegający na pchnięciach brzucha u osoby cierpiącej na uduszenie.

W międzyczasie Muskogee Public School opublikowała na Facebooku serię zdjęć przedstawiających Devona pozującego ze swoim hołdem.

„Czułem się dobrze, jestem podekscytowany” – powiedział chłopak po odebraniu nagrody.

Jak były ratunki?

Devon Johnson Był w Muskogee Public School, do której uczęszczał w szóstej klasie, 9 grudnia, kiedy jeden z jego kolegów z klasy próbował odkręcić ustami korek od butelki z wodą i zakrztusił się.

„Devon natychmiast uciekł i wykonał manewr Heimlicha” – powiedział dyrektor. Latricia Dawkins codziennie Enid Wiadomości i Orzeł.

„Według relacji naocznego świadka, kiedy to się stało, zdjął zakrętkę z butelki” – dodał.

Przeczytaj także: Królowa Elżbieta wspomina swojego męża w orędziu bożonarodzeniowym: „Wiem, że chcę, abyśmy cieszyli się Bożym Narodzeniem”

Chłopiec ze swojej strony powiedział, że nauczył się manewru na YouTube i że była to cenna procedura uczenia się.

„Jeśli znajdę cię w sytuacji, w której się znalazłem, możesz powiedzieć, co powinieneś zrobić” – zapewnił tę samą gazetę.

Dyrektor Dawkins dodała, że ​​nie była zaskoczona szybką reakcją Devona.

„Zawsze mówi, że chce być EMT Powiedział (technik medycyny ratunkowej).

Ale praca grzecznego chłopca nie została ukończona tego dnia.

READ  „Bardzo zielony”: Networks trzaska nagranie wideo konwoju 85 pojazdów Bidena w przeddzień COP26

Przeczytaj także: Poliamoria, transpłciowa, nowa i cenna naturalna matka wchodzi do słownika RAE

Zaledwie kilka godzin później Johnson zobaczył niepełnosprawną kobietę uwolnic sie z ogień do jej domu i pobiegł jej pomóc z podjazdu do samochodu.

Devion powiedział kanałowi informacyjnemu Wiadomości z Tulsy o 6.

Dyrektor Dawkins powiedział, że chłopiec był bardzo lubiany przez swoich rówieśników i nauczycieli.

„To dobra dusza”, powiedział Dawkins, „podwójny bohater”.

ardm / rmlgv