Łódź Kaliska: Blisko 200 policjantów i SOK-istów ćwiczyło zabezpieczenie przejazdu kibiców

Wspólne ćwiczenia Policji i SOK na stacji Łódź Kaliska

Wspólne ćwiczenia Policji i SOK na stacji Łódź Kaliska

Wspólne ćwiczenia przeprowadzone w środę (5 grudnia) na stacji Łódź Kaliska miały na celu doskonalenie taktyki działania w przypadku realizacji zabezpieczeń przejazdów uczestników imprez masowych, w tym w głównej mierze kibiców drużyn piłkarskich. Dodatkowo podczas tego przedsięwzięcia szkoleniowego policjanci i strażnicy optymalizowali zasady współpracy w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenach kolejowych, gdzie siły SOK są niewystarczające do opanowania sytuacji i przywrócenia bezpieczeństwa podróżnym.

Dzięki trwającej od lat współpracy pomiędzy łódzką policją a Regionalną Komendą Straży Ochrony Kolei w Łodzi, na terenie dworca kolejowego Łódź Kaliska po raz kolejny odbyło się wspólne szkolenie policjantów Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, Kompanii I Nieetatowego Oddziału Prewencji KWP w Łodzi oraz strażników Regionalnej Komendy Straży Ochrony Kolei w Łodzi.

W ćwiczeniach brało udział łącznie blisko 200 policjantów i strażników, co umożliwiło dynamiczne i zbliżone do realiów tworzenie symulacji zdarzeń. W szkoleniu udział wzięli również policjanci i strażnicy wraz z psami służbowymi, dla których był to doskonały moment do sprawdzenia siły i skuteczności działania psów służbowych jako środka przymusu bezpośredniego.

Tego dnia pod okiem policjantów – medyków z Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Łodzi ćwiczono również elementy czynności ratowniczych polegających na ewakuacji osób poszkodowanych z pociągu, czyli z miejsc o bardzo ograniczonej przestrzeni.

Kolejne tego typu przedsięwzięcie szkoleniowe planowane jest na wiosnę przyszłego roku i będzie dalszym etapem przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Świata U-20 w piłce nożnej, gdyż na przełomie maja i czerwca 2019 r. miasto Łódź przez chwilę stanie się „centrum futbolu młodzieżowego”.

Czytaj również: Spada przestępczość na kolei. Funkcjonariusze SOK skuteczniejsi

 

/KWP Łódź

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o