Warszawa: Wpadł chcąc ukraść wózek sklepowy z zakupami. Był poszukiwany do odsiadki

Wpadł chcąc ukraść wózek sklepowy z zakupami. Był poszukiwany do odsiadki

Wpadł chcąc ukraść wózek sklepowy z zakupami. Był poszukiwany do odsiadki

Za kradzież sklepowego wózka odpowie 24-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z warszawskiego Targówka. Patryk S. naraził sklep na straty w wysokości 700 złotych. Okazało się również, że był poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do najbliższej jednostki penitencjarnej za nieuregulowaną grzywnę. Podejrzany usłyszał już zarzut.

W ostatnią niedzielę policjanci z warszawskiego Targówka interweniowali w związku z kradzieżą w miejscowym markecie. Pracownik ochrony siedzący na monitoringu zauważył, jak jeden z klientów opuścił sklep pchając przed sobą wózek sklepowy z zakupami. Mężczyzna zaczął oddalać się od obiektu. Ochroniarz ruszył jego tropem. W niedalekiej odległości ujął 24-letniego mężczyznę.

Policyjny patrol wezwany na miejsce zatrzymał nieuczciwego klienta, a następnie doprowadził do komisariatu Policji. Tam mundurowi sprawdzili jego dane w policyjnej bazie. Okazało się, że mężczyzna, który ukradł wózek sklepowy, był poszukiwany. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ wydał postanowienie o jego doprowadzeniu do najbliższego Aresztu Śledczego, celem wykonania kary zastępczej w wymiarze 5 dni pozbawienia wolności za nieuregulowaną grzywnę.

Patryk S. trafił do policyjnej izby zatrzymań. Następnego dnia dochodzeniowiec przesłuchał go i przedstawił mu zarzut dotyczący kradzieży sklepowego mienia wartego 700 złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze 15 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wskazany przez sąd w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

Czytaj również: Ukradły dowód osobisty i zawarły na niego umowy o pożyczki gotówkowe – rozpoznajesz je?

 

/KRP VI Warszawa, fot. Pixabay.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o