Oddziały Wart Cywilnych mogą liczyć na podwyżki. Szef MON obiecał ponad 300 złotych

Oddziały Wart Cywilnych mogą liczyć na podwyżki. Szef MON obiecał ponad 300 złotych

Oddziały Wart Cywilnych mogą liczyć na podwyżki. Szef MON obiecał ponad 300 złotych

W przyszłym roku pracownicy cywilni wojska, a w tym również pracownicy ochrony z Oddziałów Wart Cywilnych, otrzymają podwyżki wynagrodzeń o ponad 300 zł. Wzrośnie także średnie uposażenie żołnierzy zawodowych o ponad 500 zł.

W środę (4 listopada) Minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania, które odbyło się w środę w Warszawie podsumował 3 ostatnie lata działalności kierownictwa MON i Sił Zbrojnych RP. Podczas swojego wystąpienia szef MON poruszył kwestię wynagrodzeń w wojsku. Poinformował, że w przyszłym roku pracowników cywilnych wojska czeka podwyżka. Jak zapowiedział, wyniesie ona “ponad 300 zł”. Na podwyżki wynagrodzeń w 2019 roku mogą liczyć również wewnętrzne służby ochrony Ministerstwa Obrony Narodowej – tzw. Oddziały Wart Cywilnych.

Minister zaznaczył, że “realną miarą troski państwa o żołnierzy i pracowników wojska są ich wynagrodzenia”. Przypomniał, że od 2011 roku podwyżki wynagrodzeń pracowników cywilnych były zamrożone. – Dopiero w latach 2016 i 17 podniesiono limity finansowe, co pozwoliło na podwyżkę średnio o 250 zł w 2016 r. i ponad 200 zł w roku 2017 – powiedział szef MON. – W 2018 r. podjąłem decyzję o przeznaczeniu na podwyżki 114,5 mln zł – wynagrodzenia wzrosły  średnio o 200 zł, a w 2019 będzie to ponad 300 zł. W przypadku płac żołnierzy weszło już w życie przygotowane w MON rozporządzenie dzięki, któremu od 1 stycznia 2019 r. średnie uposażenie wzrośnie o ponad 500 zł – dodał.

Czytaj również: Pracownik ochrony jednostki wojskowej zakończył protest głodowy

 

/MON, fot. archiwum 3RBLog

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AntekJarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarek
Gość
Jarek

Średnio 300 zł podwyżki-już to przerabialiśmy,150 dla tych na “dole” i 450 zł dla tych trochę wyżej.Ale średnia wypada nie najgorzej.A podstawa w OWC to 2070. Nic tylko się cieszyć.

Antek
Gość
Antek

Z grubsza masz rację, ale co do zarobków, to ile wg ciebie powinno się płacić za nic nie robienie?