Incydent z kibolami Ruchu Chorzów w Galerii Libero. Już 10 osób zatrzymanych

Incydent z kibolami Ruchu Chorzów w Galerii Libero. Już 10 osób zatrzymanych

Incydent z kibolami Ruchu Chorzów w Galerii Libero. Już 10 osób zatrzymanych

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców ustalili tożsamość i zatrzymali kolejne 2 osoby mające związek z incydentem do jakiego doszło w katowickiej Galerii Libero. Obaj zatrzymani wczoraj wieczorem mieszkańcy powiatu mikołowskiego są w wieku 17 i 20 lat. Łącznie w sprawie zatrzymano już 10 osób. Wszyscy zatrzymani to chuligani Ruchu Chorzów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, incydent miał miejsce w sobotę kilka minut po 16.00 w katowickiej Galerii Libero. Do stoiska promocyjnego GKS Katowice podeszło kilkanaście osób. Jak ustalono, mężczyźni najpierw wdali się w pyskówkę z osobami będącymi przy stoisku, a następnie ukradli kilkanaście smyczy, 5 szalików oraz koszulkę o łącznej wartości około 1100 złotych. Gdy chcieli opuścić sklep, pracownicy ochrony zareagowali, ujęli jednego z mężczyzn i przekazali w ręce policjantów. 25-latek z powiatu mikołowskiego trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zwalczający przestępczości pseudokibiców zajęli się ustalaniem kolejnych osób biorących udział w sobotniej kradzieży. Kryminalni zabezpieczyli monitoring, który został poddany analizie. Bardzo szybko ustalili tożsamość pozostałych osób biorących udział w sobotnim incydencie. W poniedziałek zatrzymali 6 osób. Wczoraj w ręce policjantów wpadło kolejnych 3 mężczyzn. Łącznie w sprawie zatrzymano już 10 osób- sympatyków klubu piłkarskiego Ruch Chorzów. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 16 do 25 lat. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z katowickiej komendy miejskiej nadal analizują nagrania w celu identyfikacji osób, które dopuściły się w sobotę złamania prawa. Czynności trwają…

W poniedziałek poseł Marek Wójcik, wiceszef sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, zapowiedział złożenie wniosku w sprawie nadzwyczajnego spotkania komisji z szefem MSWiA oraz z prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobro.

– To, co się wydarzyło w Katowicach, jest niezwykle bulwersujące, bo świadczy o dużym poczuciu bezkarności sprawców. To także dowód na to, że przestępczość pseudokibiców wylewa się ze stadionów na ulice naszego miasta. To także policzek wymierzony policji, która od kilku dni w Katowicach, w związku z COP24, znajduje się w stanie podwyższonej gotowości – stwierdził wiceszef Komisji AiSW Marek Wójcik. Zapowiedział, że członkowie komisji będą domagali się wyjaśnień nie tylko na temat wydarzeń z galerii Libero, ale generalnie na temat przestępczości pseudokibiców w Polsce.

Posiedzenie sejmowej komisji odbędzie się na początku stycznia.

Czytaj również: Atak kiboli Ruchu Chorzów w Galerii Libero. Wójcik: „To policzek wymierzony policji”

 

/KMP Katowice, Wyborcza.pl, fot. ilustracyjne: echo.com.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o