Po służbie w areszcie śledczym zasłabł na ulicy. Pomocy udzielili mu policjanci WRD

Po służbie w areszcie śledczym zasłabł na ulicy. Pomocy udzielili mu policjanci WRD

Po służbie w areszcie śledczym zasłabł na ulicy. Pomocy udzielili mu policjanci WRD

Pełnili służbę na terenie miasta, kiedy podbiegł do nich mężczyzna informując, że jego kolega właśnie zasłabł. Wałbrzyscy policjanci oceniając, że jego życiu i zdrowiu może zagrażać niebezpieczeństwo i liczyć się może każda minuta, pomogli poszkodowanemu i szybko dowieźli do szpitala, gdzie trafił on pod opiekę lekarzy. Teraz funkcjonariusze otrzymali podziękowania za swoją postawę.

Do zdarzenia doszło w rejonie ul. Parkowej w Wałbrzychu. Policjanci z WRD najpierw udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu na miejscu zdarzenia. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna zaczął uskarżać się na ból klatki piersiowej oraz drętwienie lewej części ciała. Był blady i spocony.

Policjanci oceniając, że jego życiu i zdrowiu może zagrażać niebezpieczeństwo i liczyć się może każda minuta, podjęli decyzję o szybkim przewiezieniu mężczyzny do szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. W trakcie działań policjanci ustalili, że osobą której udzielili pomocy był wracający z pełnionej służby do miejsca zamieszkania funkcjonariusz Służby Więziennej. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, za właściwą postawę dla policjantów WRD, podziękowania złożył Dyrektor Aresztu Śledczego w Świdnicy.

W liście czytamy między innymi: „… postawa podległych Panu funkcjonariuszy nie tylko wypełnia słowa roty ślubowania dotyczące wiernej służby Narodowi, ale przede wszystkim jest godnym do naśladowania przykładem szeroko rozumianej empatii, służbowej odwagi i profesjonalizmu w podejmowaniu czynności mających na celu ratowanie zdrowia i życia ludzkiego…”.

Czytaj również: Policjant z Myszkowa uratował życie 1,5 rocznego chłopczyka, który się zadławił

 

/KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o