2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

10 urządzeń, które zwiększają zużycie prądu

10 urządzeń, które zwiększają zużycie prądu. Zdjęcie: Getty Images

Na co dzień używamy Urządzenia elektryczne Jesteśmy w domu, wykonując nasze codzienne zadania, ale niektóre z nich zużywają więcej energii niż inne. Jeśli chcemy zaoszczędzić co miesiąc na rachunkach za prąd, o godz unotv.com Sporządziliśmy listę 10 urządzeń elektrycznych, które zużywają więcej energii.

1. Lodówka

The Lodówka jest jednym z urządzeń zużywających najwięcej energii.. Zwykle mają ok. zużycie pomiędzy 120 i 500 watów na godzinę. Prawie wydać 30,6% zużycia energii elektrycznej z naszych domów. Aby zaoszczędzić, otwieraj ją tylko wtedy, gdy potrzebujesz posiłku i zamykaj drzwiczki natychmiast po użyciu.

2. Telewizja

The Telewizja Konsumować 12,2% całkowitego zużycia energii elektrycznej w Twoim domu. Chociaż zależy to od jego wielkości przez liczbę cali, które ma, ekran wyświetlacz LCD można spożywać w międzyczasie 80 i 400 watów na godzinępodczas gdy jeden z Plazma o mocy 300 watów na godzinę. Nie zostawiaj go, jeśli na niego nie patrzysz Odłącz go, gdy skończysz go używać.

3. Podkładka

To absolutnie niezbędne urządzenie, z którego korzystamy za każdym razem, gdy idziemy do pralni, Może zużywać do 11,8% całkowitego zużycia energii elektrycznej w domu. wydawać średnio 350 watów na godzinę. Najlepiej prać przy pełnym wsadzie i zimnej wodzie.zmniejszając w ten sposób wydatek energetyczny.

4. Ogrzewanie

Teraz, gdy zbliża się zimna pora roku, to urządzenie jest jednym z najbardziej przydatnych urządzeń w domach, ale zwiększa koszt rachunku za prąd. Chociaż wydatek będzie zależał od jego siły i czasu użytkowania, jaki mu dasz 1500-watowy grzejnik, będziesz mieć miesięczne zużycie 225 watów na godzinę, jeśli będziesz go używać 5 godzin dziennie.

5. Komputer

The Komputer zużywa miesięcznie 7,7% całej energii elektrycznej w Twoim domu. Średnie zużycie na godzinę między 200 i 300 watówW zależności od marki, modelu i lat starożytności. Aby obniżyć ten koszt, możesz przyciemnić ekran i odłączyć głośniki, drukarkę lub skaner, jeśli ich nie używasz.

6. Suszarka

średnie zużycie A suszarka że to 270 watogodzin Jest jednym z największych konsumentów światła w domu. Chociaż większość meksykańskich rodzin nie ma suszarki, można ją zastąpić wiszącymi ubraniami. Aby obniżyć koszt tego urządzenia, jest to zalecane Ubrania wirują w pralce.

7. Konsole do gier wideo

To urządzenie zwykle pozostaje podłączone, gdy nie jest używane. na przykład Xbox serii X może zużywać około 200 watów na godzinę; a PlayStation 4 slim około 110 watów na godzinę; a xbox one s około 90 watów f Przełącznik Nintendo około 14 watów na godzinę.

8. Kuchenka mikrofalowa

Szybkie podgrzewanie jedzenia ma swoją cenę i choć w Meksyku, korzystanie z niego kuchenka mikrofalowa Tańsze niż używanie palnika z LPG lub gazem ziemnym, jeśli potrzebujesz dużej mocy, ponieważ moc tego urządzenia jest różna Od 900 do 1500 watów to 7% całkowitego zużycia w gospodarstwie domowym. Zaleca się, aby nie otwierać drzwi podczas użytkowania.

9. Zmywarka

Jeśli masz zmywarka Zainstalowany w Twojej kuchni, musisz to wiedzieć Zużywa około 246 watów na godzinę. Większość wydatku energetycznego powstaje podczas podgrzewania wody, podobnie jak w przypadku innych urządzeń gospodarstwa domowego. Czyszczenie filtrów i odpowiednia konserwacja pomogą Ci zaoszczędzić na tym urządzeniu.

10. Deski

Żelazka zużywają więcej energii w domu, a to może dlatego Zwykle jego moc mieści się w zakresie od 1000 watów do 1300 watówznacznie wyższe niż inne popularne urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak pralki czy odkurzacze.

Wskazówki dotyczące zmniejszenia zużycia energii elektrycznej

Zapamiętaj ten tryb Zawieszenie Twoje (zużycie w trybie czuwania). elementy elektroniczne wydać do 10,7% całkowitego zużycia energii elektrycznej w gospodarstwach domowych. Odłącz to, czego nie potrzebujesz, a zauważysz różnicę w rachunkach za prąd. Nie zostawiaj telefonu podłączonego do gniazdka, ponieważ różnica napięcia może go uszkodzić. Wśród innych wskazówek:

  • Zamień tradycyjne reflektory na oświetlenie LED
  • Odłącz wtyczki od elektroniki
  • Sprawdź, czy urządzenia nie są pozostawione włączone w nocy
  • Dbaj o swoje urządzenia
  • Regularnie sprawdzaj instalacje elektryczne
  • Używaj oszczędzaczy energii
  • Nie nadużywaj grzejnika ani klimatyzatora

READ  El precio del dólar hoy, 1 de diciembre, la subida del valor del peso