2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

10 alternatyw dla generowania obrazów przy użyciu sztucznej inteligencji

Tak jak ChatGPT jest w stanie generować teksty i odpowiadać na pytania na podstawie opisu, tak naprawdę istnieje wiele aplikacji, które robią to samo, ale generują obrazy i ilustracje. Tak jest w przypadku Dall-e, Midjourney, Dreamstudio… a korzystanie z nich jest tak proste, jak powiedzenie im w możliwie najbardziej szczegółowy sposób, czego potrzebujesz. W tym artykule zbieramy 10 najlepszych aplikacji dla Twórz obrazy za pomocą sztucznej inteligencji.

Opracowany przez OpenAI, firmę stojącą za ChatGPT, był jednym z pierwszych narzędzi do obrazowania AI, które trafiły na rynek. Jest także w stanie edytować istniejące obrazy i tworzyć z nich różne wyglądy. Ponadto system nie zwraca jednej oferty, ale oferuje kilka opcji. Każdy użytkownik może wypróbować ją za darmo, rejestrując się na swojej stronie internetowej, ale jest to aplikacja płatna.

Kredka Generuj obrazy przy użyciu sztucznej inteligencji

Ten generator OpenAI typu open source, wcześniej znany jako Dalle-mini, jest całkowicie darmowy i oferuje do dziewięciu różnych wyników na żądanie, które musi być sporządzone w języku angielskim. Będąc mniej złożonym systemem niż inne alternatywy, działa wolniej i lepiej sprawdza się przy wprowadzaniu prostych fraz.

Generowanie obrazu AI w trakcie podróży

MidJourney to niezależne laboratorium, które bada sztuczną inteligencję, tak też nazwali swoje narzędzie do tworzenia obrazów z tekstu. Po zarejestrowaniu użytkownik będzie mógł bezpłatnie utworzyć 25 obrazów; Następnie będziesz musiał dokonać subskrypcji. Ma bardzo szczególny styl: jest zaangażowany w tworzenie pewnego rodzaju malarstwa z dobrze skonstruowanymi, specyficznymi obrazami, które wyglądają jak dzieła sztuki.

Rozpowszechniaj generowanie obrazów bazgrołów za pomocą sztucznej inteligencji

Jest to inne narzędzie niż pozostałe, ponieważ do stworzenia obrazu konieczne jest uprzednie wykonanie szkicu. Proces jest prosty: musisz prześledzić myszką wszystko na pustym ekranie (zwierzęta, krajobrazy, jedzenie, budynki…), dodać krótki opis, a w ciągu kilku sekund sieć wyświetli wynik wraz z oryginalną pracą . To całkowicie za darmo.

stabilny spread

Nie musisz tworzyć konta ani rejestrować się, aby korzystać z tego bezpłatnego narzędzia, chociaż jest to konieczne, jeśli chcesz zapisywać lub udostępniać swoje dzieła innym użytkownikom. Jest bardzo szybki i sugeruje cztery obrazy na opis.

Nocna kawiarnia

Powstała w 2019 roku, swoją nazwą nawiązuje do pracy Vincenta van Gogha „Night Coffee”. Pozwala otrzymać pięć bezpłatnych zdjęć stockowych, które można wydrukować lub udostępnić innym użytkownikom; Później za dalsze korzystanie z niego trzeba zapłacić. Aby otrzymać zdjęcie, musisz wpisać wiadomość tekstową, w której szczegółowo określisz, jak ma wyglądać i jaki ma być styl.

szukacz

Dzięki usprawnionemu interfejsowi jego mocną stroną jest szybkość, z jaką wyświetla wyniki, liczona w tysiącach na żądanie. Jednak jakość nie jest tak dobra, jak ta generowana przez inne narzędzia podczas wyszukiwania realistycznych zdjęć ludzi.

Freeimage AI

Wykorzystuje technologię Stable Diffusion do dostarczania automatycznie generowanego obrazu z krótkiego opisu w języku angielskim. Narzędzie jest całkowicie bezpłatne i pozwala wybrać rozmiar obrazu (256 x 256 lub 512 x 512 pikseli), jaki chcesz mieć. W tym przypadku zwraca wynik w stylu kreskówki.

Studio marzeń

Podczas tworzenia profilu użytkownikowi przydzielane jest 25 darmowych kredytów, dzięki którym może stworzyć około 30 zdjęć. Różni się od innych narzędzi tym, że oferuje szeroki wachlarz parametrów do dostosowania wyniku: styl artystyczny pracy, szerokość i wysokość obrazu, liczbę tworzonych obrazów czy stopień podobieństwa do opisu m.in. .

robaczek świętojański

Opracowany przez firmę Adobe we współpracy z firmą NVIDIA, oprócz tworzenia obrazów od podstaw, potrafi również dodawać obiekty lub edytować wynik zgodnie z preferencjami użytkownika. Podobnie umożliwia tworzenie obrazów z wcześniej utworzonego szkicu, określając styl, kolor, oświetlenie i kompozycję obrazu. Adobe Firefly jest nadal w fazie beta; Jednak ci, którzy chcą wypróbować wszystkie możliwości tego narzędzia, mogą zapisać się na listę oczekujących, a Adobe wyśle ​​im wiadomość e-mail z potwierdzeniem, jeśli zostaną wybrani.

READ  Ziemia znajduje się w centrum tysiącletniego bańki wyrzeźbionej przez supernowe | Nauka i Ekologia | Dr..